BMW M3 2019 dostane až 510 koní..!

Německá automobilka potvrdila, že své nejnovější M3 uvede v září na autosalonu ve Frankfurtu. Šestá generace “trojky” divize M dostane volitelný pohon všech kol xDrive s možností pohonu jen zadní nápravy, podobně jako u aktualizované M5.

Nejnovější sportovní automobil bude pohánět šestiválec 3.0-litru Twin-turbo s výkonem 480 koní. Vlajková loď Competition nabídne řidiči koní 510. Podívejme se na snímky zveřejněné britským Auto Expressem. Naznačují, jak by mohl chystaný “sportovec” vypadat.

V modernizované kabině dojde k radikálním změnám. BMW zde implementuje svůj design palubní desky i středové konzoly z nové řady 3. Sníží se tak počet tlačítek, přičemž většina funkcí vozu bude řízena přes 7palcový displej informačního systému iDrive.
Nejnovější BMW M3 je postaveno na inovativní platformě CLAR, proto by mělo být lehčí a agilnější než předchozí generace. Novinka patrně zatopí konkurenčním vozům Mercedes-Benz AMG C 63 i Alfa Romeo Giulia Quadrofoglio. Jirka Hyner

Zdroj a foto: Auto Express

 

About the author

Každých patnáct minut vám předáváme informace z dálnic v ČR. V dopravě se vzděláváme u odborníků, se kterými sledujeme vývoj dopravních systémů, novinky, trendy i nejnovější legislativní změny v oblasti dopravy.

Nejnovější komentáře