BUGATTI La Voiture Noire na MOTOR SHOW ŽENEVA 2019: Hypersport s maximálním luxusem a výkonem 1500 koní!

Francouzská značka v majetku koncernu VW přivezla do Švýcarska excelentní hypersport. Unikátní model vyniká především designem.

Bugatti La Voiture Noire je jediným na světě. Karoserie z uhlíkových vláken má patrně nejtemnější a nejhlubší černou barvu, jaká může existovat. Standardním designem Bugatti disponuje pouze tvar přední masky a výdechy na kapotě. Zbytek je unikátní oslavou historické krásy vozu Bugatti 57 SC Atlantic.

Hlavní LED světlomety jsou umístěny v horní části vystouplých blatníků. Vzadu svítí originální červený pás s nápisem Bugatti. Pod kapotou má vůz jednotku W16 8.0 se čtyřmi turbodmychadly a výkonem 1.500 koní s točivým momentem 1.600 Nm, podobně jako sesterský Chiron Sport nebo Divo. Famózně vypadá šestice výfukových koncovek.

Automobilka v Ženevě zatím nesdělila jízdní parametry ani jméno nového majitele. V kuloárech se mluví o bývalém předsedovi koncernu Volkswagen Dr. Ferdinandu Piëchovi, jinak vnukovi Ferdinanda Porsche. Pojďte se podívat na dnešní premiéru automobilu, nejdražšího seriového modelu světa za 16.7 milionů eur. Dodám, že areál Palexpa bude otevřen veřejnosti od 7. března. Jirka Hyner

Zdroj a foto: Newspress

About the author

Každých patnáct minut vám předáváme informace z dálnic v ČR. V dopravě se vzděláváme u odborníků, se kterými sledujeme vývoj dopravních systémů, novinky, trendy i nejnovější legislativní změny v oblasti dopravy.

Nejnovější komentáře