FIAT TIPO SPORT a S-DESIGN 2019: Nové edice 5dv. hatchbacku..!

Po uvedení specifikací Tipo Easy, Street, Mirror a Lounge představuje Fiat nejnovější provedení Sport (snímky níže) a S-Design. Platí zde opět jasná synonyma, jednoduchost a funkčnost. Inu, jak praví klasik, v jednoduchosti je krása.

Sport přidává řadu specializovaných a designových prvků, které zdůrazňují dynamický styl vozu nižší střední třídy. Úroveň výbavy doplňuje nový přední nárazník i černé vnější kliky dveří. Sportovní zhled umocňuje zadní difuzor a střešní spoiler. Všimněte si zadních koncových světel, nepřípomínají vám také novou Škodu Scala?

Fiat Tipo S-Design zase přidává černé doplňky v podobě rámečků mlhovek, které vylepšují lesklá černá maska, kryty zrcátek i broušená 18palcová kola. Standardem je černý interiér a sedadla v kombinaci kůže a látky s dvojitými švy. Tónovaná zadní okna vytvářejí posádce více soukromí. Nechybí zde ani systém Uconnect ™ se 7palcovým dotykovým displejem Nav HD LIVE, jenž je kompatibilní s Apple CarPlay a Android Auto ™, platí to pro obě zmiňované edice.

5dv. hatchback Sport a S-Design jsou také poprvé k dispozici s dvoubarevným lakem. Nová kontrastní černá střecha může být kombinována s barvou Passion Red. Další barevné kombinace budou k dispozici později.

Motorizace nových modelů Tipo Sport a Tipo S-Design tvoří benzinové jednotky 1.4 litru 95 koní a 1.4 T-Jet o výkonu 120 koní, jenž standardně pracují s manuálními šestikvalty. Pro další specifikace Fiatu je k dispozici rovněž diesel 1.6 MultiJet 120 koní.

Do konce června by měla být aktualizovaná řada Tipo v nabídce prodejců. Na dostupnost pro český trh se musíte informovat u dealerů značky. Dodám, že nabídka Fiatu Tipo zahrnuje rovněž verze sedan a kombi. Jirka Hyner

Zdroj a foto: Newspress

 

About the author

Každých patnáct minut vám předáváme informace z dálnic v ČR. V dopravě se vzděláváme u odborníků, se kterými sledujeme vývoj dopravních systémů, novinky, trendy i nejnovější legislativní změny v oblasti dopravy.

Nejnovější komentáře