KIA SELTOS: Globální novinka dostane benzinové i dieslové motorizace

Na prvních snímcích se můžeme poprvé podívat na dlouho slibované kompaktní SUV. Automobilka poprvé odhalila vůz veřejnosti na speciální akci v indickém Dillí. Jihokorejský model dostal prostornou kabinu, výrazné designové prvky a úsporné benzinové i naftové jednotky Smartstream.

Nabídne head-up displej promítaný na výklopný skleněný štít v zorném poli řidiče. Chybět zde nebude řada jízdních bezpečnostních prvků, asistent rozjezdu do kopce nebo parkovací senzory.

Značka zacílí modelem na mladší řidiče. Pro příznivce turba zahrne nabídka jednotku 1.6 litru s výkonem 177 koní. Chybět nebude dvoulitrový nepřeplňovaný agregát 149 k a úsporný diesel 1.6 litru s výkonem 136 koní.

Vzhledem k tomu, že půjde o globálně prodávaný model, v závislosti na trhu může mít Seltos sedmistupňovou dvouspojku nebo šestistupňový automat s hydrodynamickým měničem, případně převodovku CVT. Produkce bude probíhat ve dvou závodech Kia, respektive v indickém Anantapuru nebo korejském Kwangdžu. Celosvětové zahájení prodeje by mělo proběhnout ve druhé polovině letošního roku. Jirka Hyner

Zdroj a foto: KIA

About the author

Každých patnáct minut vám předáváme informace z dálnic v ČR. V dopravě se vzděláváme u odborníků, se kterými sledujeme vývoj dopravních systémů, novinky, trendy i nejnovější legislativní změny v oblasti dopravy.

Nejnovější komentáře