KIA XCEED: Nový crossover se bude vyrábět v Žilině

Kia oficiálně odhalila čtvrtou karosářskou verzi modelové rodiny Ceed. Po hatchbacku, Sportswagonu (kombi) a ProCeedu rozšiřuje nabídku o sportovní crossover s označením XCeed.

Cestující dostanou velkorysý interiér. Poloha sedadel je přitom zvýšena o 42 mm oproti modelu Ceed. Zavazadelník disponuje objemem 426 l. Po sklopení zadních sedadel dělených v poměru 40:20:40 potom až 1.378 litrů.

Musím ocenit palubní navigaci s dotykovým displejem o velikosti až 10.25″ a integrovanou funkcí rozdělené obrazovky. Umožňuje uživateli souběžně ovládat nebo sledovat nejrůznější vlastnosti vozidla a upravit si režim displeje tak, aby současně zobrazoval až tři různé aplikace. Řidič může například vidět navigaci a předpověď počasí najednou.

Volitelná audio sestava JBL Premium disponuje technologií Clari-Fi. V reálném čase uměle doplňuje kmitočty ztracené v důsledku komprese audio signálu, čímž dokáže obnovit zvukovou kvalitu co nejblíže originálu.

Auto s celkovou délkou 4.395 mm, šířkou 1.826 mm a výškou až 1.495 mm zaujímá postavení přesně mezi hatchbackem Ceed a modelem Sportage. Z pohledu řidiče to znamená nižší těžiště a zvýšenou polohu za volantem.

Kia XCeed nabídne evropským zákazníkům na výběr pět nízkoemisních pohonných jednotek. Novinka vyjíždí na 16″ nebo 18″ litých kolech s broušeným povrchem. Vůz zdobí nový lak Quantum Yellow. Je vyhrazen pouze pro tento model.

Na městský crossover navržený v designovém centru Kia ve Frankfurtu bude výrobce poskytovat standardní 7letou zárukou Kia s omezením na 150 tisíc kilometrů. Prodeje v Česku plánuje importér zahájit ve 3. čtvrtletí letošního roku. Jirka Hyner

Zdroj a foto: Kia

About the author

Každých patnáct minut vám předáváme informace z dálnic v ČR. V dopravě se vzděláváme u odborníků, se kterými sledujeme vývoj dopravních systémů, novinky, trendy i nejnovější legislativní změny v oblasti dopravy.

Nejnovější komentáře