Koncept Citroën AMI ONE pro MOTOR SHOW v Ženevě

V dnešním MotoMagazínu Na plný plyn, který můžete i online na Rádiu Dálnice poslouchat každý den po 12-té hodině s reprízou po 20:00 se Jirka Hyner zaměří na malý elektromobil, který lze řídit bez řidičáku.

Zaujala mě velmi jednoduchá studie se spoustou chytrých řešení. Do Ženevy ji přiveze francouzský Citroën. Základním parametrem městské budoucnosti je, že na Ami One nebude potřeba řidičské oprávnění.

Přístrojový panel zde zajistí chytrý telefon, ten se spojí pomocí speciální aplikace se systémem vozítka. Informace včetně navigace se poté zobrazí na “head-up” displeji v zorném poli řidiče.

Výrobce uvádí maximální rychlost 45 km v hodině, proto budou moci Ami One řídit i mladiství. Dvoumístný koncept Citroënu má na délku jen 2.5 metru.

Elektromotor pohání zadní kola a na jedno nabití ujede přibližně sto kilometrů. Více detailů konceptu najdete na přiloženém videu. Jirka Hyner

Zdroj a foto: Newspress

About the author

Leave a Reply

Každých patnáct minut vám předáváme informace z dálnic v ČR. V dopravě se vzděláváme u odborníků, se kterými sledujeme vývoj dopravních systémů, novinky, trendy i nejnovější legislativní změny v oblasti dopravy.

Nejnovější komentáře