LEON CUPRA R ST 2.0 TSI ABT: Nabroušené kombi umí stovku za 4.5 sekundy

Španělský výrobce automobilů nabídne upgrade továrního tuningu pro limitovanou edici Leon Cupra R ST, zvýší tak výkon dvoulitru TSI na 365 koní.

Ladící sadou od ABT udělá radost pouhým 500 zákazníkům. Takto vylepšené kombi s pohonem všech kol 4Drive a 7-stupňovou převodovkou DSG dokáže zrychlit z 0 na 100 km v hodině za 4.5 sekundy.

V kabině bude využito ve větší míře Alcantary. Přečalounění se dočkají výplně dveří, sedadla i volant. Řidiči nabídne Cupra osmipalcový dotykový displej, digitální přístrojový štít, bezklíčový přístup Kessy a měděné akcenty pro ventilační otvory, středový tunel nebo speciální kola.

Standardem limitované edice bude rovněž panoramatická střecha, zadní spoiler, upravené koncovky výfuků, špičkové brzdiče Brembo i další detaily z uhlíkových vláken. Logo ladiče ABT se ukáže na pátých dveřích.

Například na trhu ve Velké Británii bude k dispozici pouze 150 edičních vozů Leon Cupra R ST. Prodej tam bude zahájen 9. dubna s cenou 37.975 liber. Na videu si můžeme prohlédnout verzi s výkonem 296 koní (300 PS). Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Auto Express a Newspress

About the author

Každých patnáct minut vám předáváme informace z dálnic v ČR. V dopravě se vzděláváme u odborníků, se kterými sledujeme vývoj dopravních systémů, novinky, trendy i nejnovější legislativní změny v oblasti dopravy.

Nejnovější komentáře