MINI COOPER S 2.0-litru 60 Years Edition 2019

Na oslavu šedesátých narozenin uvádí britská značka Mini na trh limitovanou edici. Dostane především novou barvu karoserie British Racing Green IV, benzinový čtyřválec, ale i řadu zajímavých doplňků.

Řidič zajisté ocení 8.8palcový displej infotainmentu se satelitní navigací, Apple CarPlay, Bluetooth i možnost bezdrátového dobíjení chytrého telefonu. Sedadla získala nádherné kožené čalounění v odstínu “Dark Cacao.”

Standardem je LED technologie pro hlavní i koncová světla. Ediční model potěší rovněž unikátními dvoubarevnými 17palcovými koly z lehké slitiny. Logo “60 Years” najdeme nejen na karoserii, ale rovněž na sedadlech.

A co motor? Přeplňovaný benzinový dvoulitr má výkon 189 koní s točivým momentem 280 Nm. Jednotka spolupracuje s osmistupňovým automatem, jenž přenáší veškerou sílu na přední nápravu. Sprint z 0 na 100 zvládá Mini za 6.7 sekundy.

Vyrobeno bude pouze 500 kusů vozu, jenž připomíná šedesátiletou historii značky. Ediční Mini Cooper s cenou 29.995 liber je primárně určen pro britský a irský trh. Jirka Hyner

Zdroj a foto: Auto Express

 

About the author

Každých patnáct minut vám předáváme informace z dálnic v ČR. V dopravě se vzděláváme u odborníků, se kterými sledujeme vývoj dopravních systémů, novinky, trendy i nejnovější legislativní změny v oblasti dopravy.

Nejnovější komentáře