Nové BMW X1 2019: Přijíždí úspěšné SUV v inovativní podobě

Dnes zveřejnila automobilka oficiální informace k malému SUV. Stávající SUV “X1” se přitom v roce 2018 stalo nejprodávanějším světovým modelem BMW řady X.

Nejnovější prémiový model podtrhuje svou vedoucí pozici na trhu se tří a čtyřválcovými motory BMW TwinPower Turbo, vynikajícími jízdními vlastnostmi, inteligentním pohonem všech kol xDrive, rozsáhlými možnostmi infotainmentu i aktualizovaným sortimentem služeb ConnectedDrive.

Konstrukce vozu je ve srovnání s odchozím modelem mnohem impozantnější, o čemž svědčí i nové, větší ledvinky přední masky. Standardem jsou nyní LED světlomety. Přední nárazník se může pochlubit integrovanými LED mlhovkami a všechny varianty modelu mají větší přívody vzduchu.

Přepracována byla rovněž zadní LED světla. Průměr výfuků se zvětšil ze 70 na 90 mm. Čtyřválcové varianty mají koncovku dvojitou.

Atraktivním doplňkem je vnější zrcátko na straně řidiče, které při odemknutí vozidla promítá na silnici dvoubarevné logo “X1”. Zahrnuje také osvětlení klik dveří, aby se večerní vstup a výstup z auta stal bezpečnějším.

Nová X1 bude rozpoznávat překážky, jako jsou hrboly nebo kaluže. Tato funkce je standardně u specifikací xLine i M Sport a volitelná u modelů SE a Sport.

Nabídka zatím zahrne dvě benzinové a dvě dieslové motorizace v konfiguraci s pohonem předních nebo všech kol xDrive. Standardem je motor 1.5 litru s výkonem 140 k a točivým momentem 220 Nm. Z nuly na 100 km/h zrychlí “X1” za 9.7 sekundy. Dodává se buď se šestistupňovou manuální nebo sedmistupňovou automatickou převodovkou. V základu přitom disponuje 17palcovými koly. Verze M Sport je vybavena modernizovaným podvozkem a balíčkem M Aerodynamics.

V příštím roce budou poprvé představeny modely s benzinovou a naftovou jednotkou se zásuvným hybridním systémem a označením xDrive25e.

Tisková zpráva zmiňuje možnost objednávek s dodávkami od druhé poloviny července. V Británii startuje BMW X1 na sumě 28.795 liber. Na české ceny se musíte zeptat u našich prodejců značky. Dobíhající model X1 sDrive 18i začíná na částce 799.500,- Kč + 9 tisíc za transport a předprodejní servis. Přikládám aktuální video. Jirka Hyner

About the author

Každých patnáct minut vám předáváme informace z dálnic v ČR. V dopravě se vzděláváme u odborníků, se kterými sledujeme vývoj dopravních systémů, novinky, trendy i nejnovější legislativní změny v oblasti dopravy.

Nejnovější komentáře