Nový PEUGEOT 208: První oficiální informace a snímky!

Nejnovější generace, kterou uvidíme na nadcházejícím autosalonu v Ženevě je inspirovaná větší “pětsetosmičkou” a sdíli inovativní platformu CMP. Snížila se tak o 30 kg hmotnost vozu, redukoval se hluk a vibrace v prostornější kabině.

Podvozek nyní působí při jízdě mnohem komfortněji a řidič dostane k dispozici přepracovanou palubní desku včetně všech potřebných bezpečnostních asistentů.

Pro Peugeot typický i-Cockpit s digitální kapličkou přístrojů a menším volantem nabídne tři displeje infotainmentu o velikosti 5″, 7″ nebo 10palců podle výbavy. Nechybí adaptivní tempomat s funkci Stop&Go, udržování jízdy v pruhu, parkovací asistent či nouzové autonomní brzdění.

Novinka měří na délku 4.055 mm, na šířku 1.745, výška činí 1.430 mm a rozvor má 2.540 mm. Objem zavazadelníku zůstal zachován na 311 litrech.

“Dvěstěosmička” přichází s vylepšenou aerodynamikou a optimalizovanými motorizacemi. Benzinové motory 1.2 PureTech disponují výkony 75, 100 a 130 koní. Standardem je manuální pětikvalt. Silnější agregát může mít šestistupňovou nebo automatickou osmistupňovou převodovku. Verze PureTech 130 koní bude dostupná pouze s automatem.

Diesly zastoupí čtyřválcová jednotka 1.5 BlueHDi s výkonem 100 koní a šestistupňovým manuálem. Peugeot u nové generace modelu 208 nabídne rovněž plně elektrifikovanou specifikaci.

Provedení e-208 je poháněno elektromotorem o výkonu 134 koní s 50 kWh akumulátorem. Na jedno nabití udává výrobce dojezd až až 340 kilometrů. Peugeot e-208 je vybaven třemi režimy jízdy, jde o Eco, Normal a Sport. Baterie je pokryta 8letou zárukou výrobce. Její nabíjení jde ovládat i pomocí aplikace MyPeugeot.

Specifikace GT Line na snímcích je vylepšena šedým čalouněním Alcantara a speciálními 17″ hliníkovými koly. Na ceny si musíme počkat, patrně budou zveřejněny při světové premiéře na Motor Show v Ženevě. Více napoví aktuální video prezentace. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress

About the author

Leave a Reply

Každých patnáct minut vám předáváme informace z dálnic v ČR. V dopravě se vzděláváme u odborníků, se kterými sledujeme vývoj dopravních systémů, novinky, trendy i nejnovější legislativní změny v oblasti dopravy.

Nejnovější komentáře