OPEL ASTRA 2019: Šikovně ukrytá modernizace s novými motory..!

Německá automobilka v majetku PSA inovovala v Evropě oblíbenou Astru. Na snímcích přitom vidíme britskou verzi Vauxhall. Na první pohled poznáte letošní model podle masky s jedním chromovaným proužkem a upraveným nárazníkem. Jinak se úpravy podařilo mimo palubky hezky ukrýt. Třeba kryty pod motorem nebo zadními rameny. Koeficient odporu vzduchu se tak u verze kombi snížil na 0.25 Cd. Červený model na snímku níže je modelový ročník 2015.

Pod kapotou Astry najdeme jednotky PSA dobře známé ze sesterského Citroenu Cactus nebo Peugeotu 308. Jde o oceňovaný benzinový přeplňovaný tříválec 1.2 PureTech. Je zde vyladěn na výkony 110 koní se 195 Nm, 130 koní (225 Nm), případně 145 koní s točivým momentem 225 Nm.

Příznivcům úsporných dieslů nabídne Astra čtyřválce 1.5 BlueHDi s výkony 105 koní a 260 Nm točivého momentu nebo 122 koňmi a točákem 300 Nm. Lze je kombinovat se šestistupňovým manuálem nebo novým devítistupňovým automatem.

Inovovaná Astra využívá přepracovaný infotainment. Druhá generace disponuje 8″ displejem s konektivitou Apple CarPlay a Android Auto včetně bezdrátového dobíjení mobilu. Nové jsou palubní přístroje v kapličce s digitálním rychloměrem, dále možné příplatkové audio firmy Bose nebo vyhřívané čelní sklo. Auto dostalo do výbavy rovněž digitální kameru rozeznávající vozidla a chodce. Ovšem spolehlivě čte i dopravní značky. Novou optiku získala parkovací kamera.

Opel Astra je velmi příjemné auto s pohodlným podvozkem, jež utlumí téměř veškeré nerovnosti. Zmínit musím ergonomicky tvarovaná sedadla. Novinka bude pravděpodobně po všech směrech ještě dokonalejší. Výrobce uvádí v tiskové zprávě vyšší efektivitu modelu o plných 17 procent. Světová výstavní premiéra Astry se patrně odehraje na Motor Show ve Frankfurtu. Jirka Hyner

Zdroj a foto: Newspress

 

About the author

Každých patnáct minut vám předáváme informace z dálnic v ČR. V dopravě se vzděláváme u odborníků, se kterými sledujeme vývoj dopravních systémů, novinky, trendy i nejnovější legislativní změny v oblasti dopravy.

Nejnovější komentáře