JEDEME NA DOVOLENOU – CENY POHONNÝCH HMOT

JEDEME NA DOVOLENOU

Pokud se chystáte na dovolenou do zahraničí a pojedete autem, tak rozhodně poslouchejte náš nový pořad Jedeme na dovolenou. Na Rádiu Dálnice ho vysíláme až do konce prázdnin, vždy 2x týdně ve středy a pátky. V pořadu se dozvíte, na co si dávat v zahraničí pozor, jaké nám hrozí pokuty a přidáme i praktické tipy, jak zvládnout např. s dětmi delší trasu, a samozřejmě ještě mnohem víc! Pořad je k dispozici i na blogu Rádia Dálnice.

JEDEME NA DOVOLENOU – CENY POHONNÝCH HMOT

Jaké jsou ceny pohonných hmot po cestě na jih, ať už do Chorvatska, nebo Itálie? vyzpovídali jsme mluvčího Ústředního automotoklubu České republiky Igora Sirotu.

Jaké na nás čekají po cestě do Chorvatska ceny pohonných hmot?

Igor Sirota: “Na cestě do Chorvatska se budeme pohybovat přibližně v našich cenách. V Rakousku je benzín zhruba o korunu levnější, nicméně v dalších zemích Chorvatsku a Slovinsku jsou zase o korunu až dvě dražší. Tak to pravděpodobně zůstane i během celého léta.”

A pokud se autem vydáme do Itálie, jaké jsou ceny tam?

Igor Sirota: “Itálie je obecně známá jako jedna z nejdražších zemí, pokud jde o pohonné hmoty. Tam klidně můžeme počítat i s tím, že za pohonné hmoty dáme řádově i o desetikoruny i více korun víc než u nás. Navíc v Itálii platí předpis, který říká, že do této země můžeme přivézt pohonné hmoty v kanystru, který má 10 l, musí být navíc homologovaný a zároveň musíme mít i potvrzení, že jsme ony pohonné hmoty koupili v EU. Pokud cokoliv z tohoto nedodržíme, tak nám hrozí vysoké, až desetitisícové pokuty.”

Pořad Jedeme na dovolenou vysíláme na Rádiu Dálnice každou prázdninovou středu a pátek, v repríze pak o víkendu.

 

zdroj: uamk.cz

About the author