Dálnice D1 o velikonočních svátcích? Možné dopravní peklo!

Naši nejstarší a nejvytíženější dálnici D1 čeká už o Velikonocích první letošní zatěžkávající zkouška. O svátečním víkendu se dálnice začne opravovat hned na třech místech. Řidiči, kteří se chystají jet na velikonoční svátky napříč republikou, by se měli připravit na možné kolony a počítat s časovou rezervou.

Dálnice D1 se bude letos modernizovat na celkem pěti úsecích. Čtyři úseky jsou rozestavěné od loňska, přibude k nim nový pátý, kde se dosud nepracovalo. A na všech začnou práce v druhé půlce března.

Co se týče velikonočních svátků, tak o víkendu by se měl začít opravovat úsek Ostředek–Šternov, a to přesněji na Bílou sobotu 31. března, a o Velikonocích začnou dělníci s modernizací dálnice u Velkého Meziříčí a mezi Koberovicemi a Hořicemi.

Dá se očekávat, že na začátku oprav se kolonám řidiči zřejmě nevyhnou, pokud tedy nebude dálnice úplně vymetená od aut. Práce s největším omezením dopravy by měly připadnout na sobotu a neděli. Víkendy jsou i podle jiných odborníků na zahájení prací nejlepší. Na velikonoční pondělí odpoledne, kdy je ten provoz v rámci svátků největší, už by měly být přípravné práce hotové.

Dálnice D1 by měla být zmodernizovaná v roce 2021, původně to mělo ale být o rok dřív. Jako příčinu zdržení jmenoval námitky ekologického hnutí Děti Země.

Zdroj: idnes.cz

Aktuální informace z D1 ve vysílání Rádia Dálnice

About the author